BAZÉNY S PŘELIVEM

Jedná se o ekonomicky i technologicky náročnější variantu řešení filtrace a cirkulace vody v bazénu. Jeho užití je zejména u luxusnějších privátních bazénů a bazénů pro veřejné použití.
Filtrační technologie s přelivem je charakteristická svým jedinečným estetickým detailem, který je tvořen vodní hladinou v úrovni okolního terénu. Přepadající voda z přelivových žlabů je svedena do vyrovnávací nádrže a odtud po přefiltrování je čerpána zpět do bazénu recirkulačními tryskami. Jedná se o ideální systém cirkulace vody. Tento typ bazénů je od zákazníků žádán stále více. Životnost těchto bazénů je víc než 30 roků.

ÚPRAVA BAZÉNOVÉ VODY

Výkonná písková filtrace je hlavním předpokladem pro odstranění mechanických nečistot z vody. Pro dlouhodobý provoz bazénu je nutné vodu zbavit mikroorganismů, řas a virů. Nejpoužívanější dezinfekcí bazénové vody je chlor, dávkovaný v různých formách. Úprava bazénové vody za pomocí bazénové chemie je velmi jednoduchá.
Salinátor – salinace je způsob dezinfekce bazénové vody systémem elektrolýzy, která produkuje ze slané vody přírodní chlor.
Bezchlorová úprava bazénové vody – je prokazatelně zdravější a podstatně zvyšuje životnost bazénu i všech součástí bazénové technologie. V praxi se nejvíce osvědčily ÚV lampy, které dezinfikují vodu působením ultrafialového světla. Toto pro lidský organismus neškodné záření spolehlivě ničí bakterie, vodní řasy a zabraňuje jejich dalšímu množení v bazénu. Instaluje se přímo do bazénového okruhu.

STAVEBNÍ POSTUP

Prvním krokem je vyznačení obrysu výkopu který bude v podélném  i příčném směru o 50cm větší než bazén. Na kamenitý podklad se zhotoví oddrenážovaná železobetonová deska vysoká 15 – 20cm, vystužená kari sítí o průměru 6mm, oka 100 x 100mm. Při přípravě železobetonové desky pro bazény s přelivem doporučujeme použití nivelačních stěrek k dosažení absolutní rovinnosti povrchu desky. Do takto připravené jámy usadíme bazén. Napustíme 30cm vody a začneme obetonovávat, voda se stále připouští tak aby byla vždy přibližně o 10cm nad betonem. Obsypový beton se nepěchuje, betonujeme max. 40-50cm v jednom dni. Skimmer a vtokové trysky pouze obsypeme pískem. Po obetonování svislých stěn se prostor okolo bazénu zadláždí. Konečná terenní úprava okolo bazénu záleží pouze na vkusu zákazníka. Lze provést různé druhy dlažeb, obkladů z kamene či tekuté dlažby.
Uvedená stavební připravenost popisuje všeobecný postup realizace který se může v konkrétních případech lišit. Rádi Vám poskytneme odborné informace a individuálně zpracujeme podklady pro Vaši stavební přípravu. Bazén Vám můžeme dodat kompletní realizací(na klíč) včetně stavebních prací, nebo Vám poskytneme kompletní stavební dokumentaci k provedení těchto prací svépomocí.

V případě Vašeho zájmu o podrobnější informace nebo cenovou nabídku nás neváhejte kontaktovat.